Geologický mapový server

Zobrazení digitálních geovědních map s legendou prostřednictvím internetu je dlouhodobě jedním z klíčových požadavků uživatelů geologických a aplikovaných geovědních dat. Nespornou výhodou tohoto řešení je zobrazení map v jakoukoli denní dobu zdarma a z pohodlí Vašeho domova.

Česká geologická služba spustila první verzi svého mapového serveru již v roce 2003 a od té doby průběžně pracuje na rozšiřování nabízených mapových aplikací a služeb. Online přístup ke geologickým a aplikovaným mapám prostřednictvím služeb mapového serveru umožňuje například vyhledání geologické stavby území, tisk vybrané mapy oblasti s legendou i s podkladovou základní topografickou mapou, nebo vyhledávání map v Digitálním archivu.

Díky využití neustále se rozvíjejících mezinárodních standardů pro sdílení dat je uživatelům umožněn přístup ke geovědním datům také formou služeb Esri ArcGIS Server a WMS služeb - tímto způsobem můžete využít naše data ve Vašem informačním systému spolu s vlastními, lokálně uloženými daty. 

Vybrané datové sady si můžete také stáhnout pomocí jednoho z typů stahovací služby.

 

 

http://www.geology.cz/extranet/mapy/mapy-online